Logo Záhorská Bystrica
Moderná v tradíciách

Záhorská Bystrica na Majstrovstvách sveta – Naša reprezentácia začne svoju cestu za úspechom v sobotu 6.12. od 18:00 hod zápasom s Japonskom.

sport

M.Kubovič MS 2014 - foto archív Martin Kubovič M.Kubovič zápas 1 - autor foto Júlia Blažejová M.Kubovič zápas 2 - autor foto Júlia Blažejová

V týchto dňoch 5.-14.decembra sa vo švédskom Göteborgu konajú 10. Majstrovstvá sveta vo florbale mužov. Na vrcholnom svetovom podujatí sa stretnú tí najlepší v tejto úžasnej hre. Jedným z nich je obyvateľ Záhorskej Bystrice, odchovanec klubu ŠK HARGAŠOVA ZÁHORSKÁ BYSTRICA. V drese reprezentácie Slovenska sa predstaví autor mnohých krásnych a dôležitých gólov a asistencií, ústiacich do veľkého počtu osobných a tímových trofejí – majster Slovenska za ZŠ s MŠ Hargašova, Športovca roka Záhorskej Bystrice, člena ocenených tímov v rámci Slovenska, Bratislavy, Záhorskej Bystrice, zahraničných turnajov, ktorý v tejto sezóne predvádza svoje umenie v reprezentácii mužov, juniorov, extralige mužov, extralige juniorov. Syn obetavých rodičov Roba a Veroniky Kubovičovcov, brat úspešnej hádzanárky Simony. Martin Kubovič.

Pred tebou sú tvoje druhé majstrovstvá sveta, po MS juniorov v Nemecku v roku 2013, tentoraz však v kategórii mužov. Čo pre teba znamená táto nominácia ?

Je to pre mňa česť byť nominovaný a reprezentovať Slovensko na MS mužov. Je to jeden z mojich ďalších splnených snov. Nemohol som sa zúčastniť všetkých zrazov tímu mužov, a to kvôli zraneniu alebo pre účasť na sústredeniach juniorskej reprezentácie, ktoré sa konali v tom istom termíne ako zrazy mužskej reprezentácie. Na jednom z juniorských zrazov sme však mali možnosť odohrať zápas proti mužom, kde sme sa ako juniorka super ukázali. Po poslednom zraze som už len čakal a dúfal, že som sa prebojoval do záverečnej nominácie.

Aké sú pred MS očakávania našej reprezentácie?  

Prvoradým cieľom je vyhrať skupinu a potom dostať sa do štvrťfinále, najlepšie proti domácemu Švédsku. Základom všetkého bude super partia.

Čo tvoje osobné očakávania, s akým svojim výkonom by si bol spokojný? 

MS sú určite veľkou šancou ukázať sa. Budem bojovať, aby som sa dostal do hry každý zápas a bol prínosom pre tím.

Si aj v širšom kádri reprezentačnej juniorky, ktorá má svoje MS v máji 2015, opäť v centre svetového florbalu – vo Švédsku. 

Som veľmi rád, že do Švédska ide aj tréner Koutný, ktorý je zároveň aj trénerom juniorskej repre. S trénerom sa poznám už dva roky a za toto obdobie ma toho naučil veľmi veľa. Verím, že skúsenosti ktoré získame teraz, nám pomôžu na MS v junioroch.

Po Nikole Gulabovej, ktorá bola našim prvým reprezentantom Slovenska vo florbale, a to v pozícii brankárky na MS junioriek 2012 v Nitre, a tebe, ako vidíš šance niekoho ďalšieho v klube kto by vás mohol v krátkej dobe nasledovať?

V klube je veľa chalanov s talentom a je iba na nich ako budú na sebe pracovať a bojovať o pozvánky na nasledujúce zrazy. Dúfam že sa podarí Oliverovi Kubaskému prebojovať sa na MS juniorov, on má veľkú šancu sa tam dostať.

Ďakujeme. Držíme palce!

Zápasy a informácie k MS 2014 nájdete na www.tsunami2006.eu, www.wfc2014.com. Naša reprezentácia začne svoju cestu za úspechom v sobotu 6.12. od 18:00 hod zápasom s Japonskom.

 

február 2024
PoUtStŠtPiSoNe
« jan   mar »
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29    
Facebook