Logo Záhorská Bystrica
Moderná v tradíciách

Bystrické malé hody 28.6.-30.6.2019

Hody_2019_final_náhlad

Patrónmi Mestskej časti Bratislava Záhorská Bystrica sú Peter a Pavol.  Pri tejto príležitosti mestská časť každoročne koncom júna organizuje Bystrické malé hody. V tomto roku sa hody konajú posledný júnový víkend.

V piatok začíname Zumbovaním na Námestí Rodiny, večer si v Letnom kine zaspomíname na skupinu QUEEN. V sobotu začíname miestnym združením City Kids a La dansa school, pokračujeme zábavou Sníčka Huga z TV RIK so svojimi veselými pesničkami a súťažami. Dospelákov zavedieme do čias minulých nielen prostredníctvom hitov Elvisa Presley, Zaspomíname aj na hity Karla Duchoňa či Karla Gotta, ktoré nám zaspieva Tomáš Horváth a záver bude patriť legende hudobnej scény a to The Beatles. 

V nedeľu sa našim patrónom poďakujeme na hodovej svätej omši v kostole sv. Petra a Pavla.

Popoludní pokračujeme programom na Námestí Rodiny v duchu ľudoviek. Najskôr sa môžeme tešiť na ľudové tance v podaní folklórneho súboru Čečinka, potom nás zabaví Cimbálová kapela Salón Orchestra  a večer nás dostanú do varu najväčšie hity skupiny QUEEN v podaní Freddyho Mercuryho. Bystrické malé hody ukončí domáca jazzová kapela Ragtime jazz band.  Oba dni moderuje Barbora Chlebcová, ktorá nám voľné chvíle môže spestriť aj pesničkam príp. sa zapojí s Tomášom Horváthom a dajú oldies duetá :)

Pre priaznivcov futbalu je v sobotu pripravený Hodový zápas na domácom futbalovom ihrisku. Svoje sily si zmerajú Starí páni Záhorská Bystrica vs.Old Boys ČH Bratislava.

Návštevníci Bystrických malých hodov sa môžu tešiť aj na kolotoče, občerstvenie a stánky. V nedeľu sa o sprievodný program postará BKIS a to Hravým m(i)estom pre deti.

Tešíme sa na vás!

 

Mgr. Barbora Besedičová

Referát kultúry

besedicova@zahorskabystrica.sk

Hody_2019_final_náhlad

december 2023
PoUtStŠtPiSoNe
« nov   jan »
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Facebook